top of page

Build My Life

Málokdy narazím na písničku, kterou mohu poslouchat každý den a nikdy mě neomrzí. Již pár let je pro mě jednou takovou vzácnou písní právě Build My Life.

Toto je klip, jehož realizace trvala déle, než půl roku. Množství hlasů, které jsem nahrával přes sebe tak, aby všechny hlasy pasovaly dohromady a dávaly smysl, si vzala spoustu času. Na žádný hlas totiž noty nemám a vše jsem natáčel podle sluchu a pocitu, tedy žádný "take" ve studiu nebyl dvakrát stejný. Nakonec jsem ještě svůj tzv. final vzal ke svému kamarádovi Míšovi Zahradníčkovi na Slovensko, který tomu všemu přidal nádherné podklady...a za video vděčím Frantovi Jakubcovi, který se mnou obětavě obcházel všechny lokace a v pohotovosti se mnou vyčkával několik dní na slunečný den.

Videa: HTML

Have Yourself a Merry Little Christmas

Natočení této písně bylo velice spontánní rozhodnutí, kdy Štěpán Váňa (kontrabas) mě a Honzovi Kubínovi (klávesy) poslal zprávu, že už jsme spolu dlouho nehráli a že bychom si mohli něco možná natočit. Nastavili jsme mikrofony a už to frčelo.

Za pár hodin jsme měli natočeno a postříháno. Nicméně to vypadalo, že videoklip už nestihneme do Vánoc (2020) natočit a vydat - chyběla nám lokace. Když už zbývalo asi jen 5 dní do Vánoc a já už se pomalu vzdával, potkal jsem svého souseda Štěpána Škocha - skvělého zvukaře a muzikanta, který má ve sklepě nahrávací studio. Nejen že nám nahrávku koledy krásně "zmasteroval", ale dovolil nám i natočit ve svém studiu videoklip s podmínkou, že vysajeme jehličí z toho stromu, co jsme tam 4 patra stěhovali :).

Videa: HTML

Modlitba

Z filmu Anděl Páně 2

Pan režisér Jiří Strach dal výzvu - natočit cover písně "Modlitba" a tak jsme se ji se Štěpánem a Honzou chopili. Byl to náš úplně první takový počin a začátek spolupráce. Natáčení probíhalo ve sklepě jedné kavárny v Praze na Vinohradech. Tenkrát jsem ještě netušil, jak nepraktické je točit zvuk a obraz najednou a zvlášť, když jsme hráli spolu poprvé v životě až na place bez jakékoliv zkoušky předem. První 2 pokusy byly spíše jen jako zkouška a 5. pokus je ten, který je na videu :).

Videa: HTML

Viva La Vida

bottom of page